molekuly

Molekulární vodík je šancí pro zdraví, ale také investice

Kde hledat místo pro správnou investici? Při pátrání po tajemstvích zdravého života, krásy a dlouhověkosti narazíte na mnoho křivolakých cest a zákoutí. Ale co se takhle zastavit a trošku porozhlédnout po těch přímých a jednoduchých? Už jste zaregistrovali efekt molekulárního vodíku? Jeho perspektiva slibuje mohutný rozmach. O tom hovoří David Maršálek, ředitel a zakladatel, a Květoslav Chytil, finanční ředitel, z firmy H2 World Health & Beauty Company s.r.o., která se zabývá jeho globální distribucí i edukací o jeho přínosu.

 

 

Co je molekulární vodík a jak funguje pro praktické každodenní užití v domácnosti, v čem je jeho největší přínos?

 

Maršálek: Molekulární vodík je selektivní antioxidant, který v těle pohlcuje volné radikály, způsobující člověku záněty a různá onemocnění, a zároveň je to katalyzátor v těle. Takže všemu, co do těla patří a prospívá mu, urychlí účinnost. Tedy skvělý pomocník do každé domácnosti včetně péče o domácí mazlíčky. Aktuálně ho dodáváme v zajímavých produktech, v tabletách jako doplněk stravy H2 Forte a v tabletách H2 Dent Care, které zajišťují komfortní zubní hygienu. Používám je a tak mohu sledovat pozitivní účinky sám na sobě.

 

Jak funguje aktuálně společnost H2 World Health & Beauty Company s.r.o., čím se přesně zabývá, jakou má strukturu?

 

Maršálek: Společnost H2W patří do skupiny Molecular Hydrogen Company (MHC) a zabývá se především zajištěním globální distribuce výrobků a služeb na bázi molekulárního vodíku. Je důležité zmínit, že součást skupiny tvoří také výrobní společnost H2 Pharm s.r.o., která zkoumá, vyvíjí a vyrábí inovativní produkty s molekulárním vodíkem ve farmaceutické kvalitě. Dále ještě investiční společnost Molecular HydroGEN Investment Group a.s., která zajišťuje finanční zdroje napříč skupinou. Do našeho portfolia patří edukativní společnost European Institute for Molecular Hydrogen Therapy, která sdružuje odborníky přes molekulární vodík po celém světě již mnoho let. Snaží se tuto problematiku přiblížit jak odborné, tak laické veřejnosti pořádáním konferencí a podobně. V týmu máme kromě šestičlenného managementu celkově okolo padesáti lidí a stále rosteme.

 

Jaké má firma celosvětové ambice?

 

Maršálek: Naše skupina má globální ambice ve výrobě a distribuci našich produktů, ale také nabídce našeho know-how v podobě služeb v oblasti lázeňství, zdravotnictví, zemědělství, sportu a veterině. Jsem pevně přesvědčen, že molekulární vodík a jeho účinky brzy objeví všichni. To je také náš úkol.

 

Proč je teď zajímavé investovat do molekulárního vodíku?

 

Maršálek: Obecně investice do projektů, které mají pozitivní environmentální dopad na tuto planetu a vycházejí z přírody, by měly mít neoddiskutovatelné místo v portfoliu každého investora.

 

Chytil: Je potřeba také zmínit, že molekulární vodík je jednou z hlavních priorit tzv. Green Dealu, na kterém se dohodly všechny země Evropské unie a budou je hojně podporovat. Jsme a budeme toho chtít být součástí, neboť to bude téma nejenom každého jednotlivce, ale celých skupin, zemí nebo měst. Určitě jste již zaznamenali zprávy o vzniku prvních vodíkových čtvrtí, měst a tzv. vodíková údolí budou využívat našich vodíkových technologií včetně produktů a služeb.

 

Jaké projekty se aktuálně připravují a v jakém jsou konkrétně stavu?

 

Maršálek: Naše plány se nám daří naplňovat také prostřednictvím spolupráce s významnými univerzitami. Jen namátkou uvedu pár projektů: s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci probíhá výzkum inhalace molekulárního vodíku na sportovcích s post-covidovými zdravotními problémy.

S Ústavem experimentální medicíny Akademie věd ČR spolupracujeme na dvouletém projektu v oblasti vodíku a jeho působení na plíce. Tím, že molekulární vodík pomáhá také rostlinám, rozběhli jsme s Vysokou školou báňskou dva projekty, zkoumající jeho účinnost na aquaponické a hydroponické pěstování rostlin. Máme toho ještě mnohem víc. Molekulární vodík je podle nás zásadní téma!

 

Jaká je perspektiva vytvoření investičního fondu?

 

Chytil: Společnost H2W se již etablovala na českém a slovenském trhu, vznikla v roce 2017 a každý rok obratově roste. Pro rychlejší růst jsme také využili investorské peníze a to desítky milionů korun. Vzhledem k tomu, že počet investorů, kteří se zajímají o vodík, dynamicky roste, rozhodli jsme se připravit celou řadu investičních příležitostí. A to nejen pro drobného investora, ale také pro významné investiční skupiny, které jsou připravené diverzifi kovat svá investiční portfolia o tato tzv. ESG témata.

V investiční společnosti Molecular HydroGEN Investment Group máme připravený veřejný prospekt s ČNB v celkové výši 375 milionů Kč, řešíme významný kapitálový vstup do skupiny a v neposlední řadě uvažujeme intenzivně o vytvoření investičního fondu. Projektů v naší oblasti využití molekulárního vodíku máme mnoho, jsme tedy připraveni zhodnocovat také externí zdroje fi nancování. Zkušenosti našich stávajících investorů jsou velmi pozitivní a stáváme se klidným investičním přístavem v této nelehké době.

 

Kdy mohou investoři čekat reálné hmatatelné zhodnocení investic?

 

Chytil: Investoři, kteří již investovali, dostávají své výnosy pravidelně, někteří své původní investice zvyšují. Pro větší investory již připravujeme investiční fond, případně podfond. Věřím, že zaujmeme významnou pozici v oblasti zelených investic. Pro investory ale i pro naši skupinu to bude velmi zajímavý rok.

 

Tento článek vyšel v Magazínu Colors of Finance  (Jaro 2021)

Štítky

Připíchnutý článek Šestka

Související články

Pillow pojišťovna a Zlatá koruna 2020

finance / / 09. 11. 2020

Poznejte chyby, které vás mohou stát miliony korun

finance / / 19. 08. 2020