Rubrika: Finance

Finance

Nemovitostní fond Trikaya úspěšně investuje do udržitelné rezidenční výstavby – rok 2022 přinesl investorům vysoké zhodnocení

Investiční fond Trikaya má za sebou nejúspěšnější rok své již pětileté historie. Manažeři fondu se loni rozhodli rozšířit investiční portfolio o podíl na rozsáhlém rezidenčním projektu orientovaném na udržitelnost. Volba padla na projekt nové bytové Čtvrti Pod Hády v Brně, jehož investice přesáhne 4 miliardy korun. Tato strategie se ukazuje jako úspěšná. Fond vykazuje za uplynulý rok 2022 nadprůměrné zhodnocení ve výši 9,06 %.

David Lundák z EFG: Očekávaná recese zvyšuje hodnotu dluhopisů

Krize posledních let výrazně otřásly se všemi trhy včetně toho dluhopisového. V nejisté době se nicméně opět ukazuje, že pečlivě vybraná aktiva s pevným výnosem mohou vnést do investorských portfolií potřebnou stabilitu. Nastavení centrálních bank totiž dokáží lépe reflektovat další běžné investiční nástroje, které možná na cestě k finálním sazbám ještě zakolísají.

Jsme CYRRUS.

Měníme příležitosti ve výnosy. Posouváme principy obchodování ve prospěch klientů. Naši investiční makléři jsou finančně motivováni k růstu zisků svých klientů. Jsme členy Asociace obchodníků s cennými papíry a také Burzy cenných papírů Praha a.s.

Tři důvody k optimismu pro investory NEMO fondu

V loňském roce se většina investičních titulů, jako jsou akcie, komodity, ale i řada typicky konzervativních nástrojů, nacházela v režimu zvýšené volatility, která je způsobená ekonomickými i geopolitickými turbulencemi.

Direct pojišťovna: I v roce 2023 budeme bojovat proti podpojištění

4 ze 6 domů v Česku jsou pojištěné špatně. Minulý rok jsme v Direct pojišťovně vyhlásili boj s podpojištěním. A letos v tom chceme pokračovat. Podpojištění je totiž velmi vážný problém, o kterém navíc spousta klientů vůbec neví. A přesně to chceme v Directu změnit!

Investiční kovy: nezbytná součást majetkového portfolia

Společnost EKKA-Gold s.r.o. se sídlem v Ostravě je od roku 2009 obchodníkem s investičními kovy s celorepublikovou působností. Hlavní činnost společnosti je zaměřena na poskytování servisu investorům při obstarávání, úschově a prodeji investičních slitků a mincí od předních světových producentů splňujících přísná kritéria LBMA standardu.

Kooperativa nabízí moderní a kvalitní pojištění

Kooperativa je univerzální pojišťovna, která nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění pro občany, drobné firmy i velké podniky. Kooperativa dlouhodobě patří k největším českým pojišťovnám, roční předepsané pojistné přesahuje 41 miliard Kč, což jí přináší více než je 25% podíl na trhu.

Petr Bartoň: Jaká bude inflace v roce 2023? A co na to investoři?

Když jsme v říjnu 2022 na Colors of Finance v Ostravě viděli čtyřměsíční sestupný trend inflace, mohli jsme cítit optimismus. Za měsíc pak ale přišel šok z významného poskočení říjnové inflace zpátky nad 20% hranici. Co nám to říká o možném vývoji inflace v roce 2023? Jak by s ní měl investor naložit?

Zlato drží prst na tepu doby už tisíc let. Dnes do něj mohou klienti i spořit

IBIS InGold je neodmyslitelnou součástí zlatého trhu. Příští rok oslaví, s více než 70 tisíci spokojených zákazníků a 300 obchodními partnery, 25 let od svého založení. Vyplatí se dnes zlato prodávat, a co od něj klienti očekávají? Jak se společnosti s tak tradičním sortimentem, jako jsou drahé kovy, daří držet krok s dobou? Na to se zeptáme Petra Špičáka, manažera pro významné partnery společnosti IBIS InGold.

MONETA MONEY BANK na digitální vlně

Je tomu téměř již pět let, co jsme poprvé představili a spustili Broker Portál MONETA Money Bank. Díky tomuto online portálu jsme našim externím partnerům ulehčili práci při obsluze klientů, správě stávajících produktů a také při sjednávání nových obchodů. Postupem času se význam naší aplikace radikálně změnil. Původně bylo možné přes Broker Portál pouze předat kontakt do systému banky (obchodní příležitost), avšak v tuto chvíli již můžeme hrdě říct, že se jedná o plnohodnotný on-line sjednávač produktů a nejen to.

Fond Realita TESLA investiční společnosti získal do svého portfolia další atraktivní nemovitost, tentokrát v Praze 6

Fond Realita spravovaný investiční společností Tesla v listopadu úspěšně dokončil akvizici obchodního podílu ve společnosti ARE Ruzyně a. s., která vlastní multifunkční objekt DELTA v městské části Praha 6. Po podzimním nákupu pozemků určených k budoucí výstavbě přímo v centru Ústí nad Labem tak jde v krátké době o další nový přírůstek v portfoliu fondu Realita.

FinGO: spolehlivý partner pro finance i reality

Propojení online a offline světa financí i nemovitostí. Férové jednání. Nové příležitosti pro makléře i klienty. To jsou hlavní pilíře, na kterých stojí poradenská společnost FinGO. V České republice působí od roku 2021, na Slovensku ještě o 3 roky déle.

načítání