Fond Realita TESLA investiční společnosti získal do svého portfolia další atraktivní nemovitost, tentokrát v Praze 6

19. 12. 2022 | Finance

Fond Realita spravovaný investiční společností Tesla v listopadu úspěšně dokončil akvizici obchodního podílu ve společnosti ARE Ruzyně a. s., která vlastní multifunkční objekt DELTA v městské části Praha 6. Po podzimním nákupu pozemků určených k budoucí výstavbě přímo v centru Ústí nad Labem tak jde v krátké době o další nový přírůstek v portfoliu fondu Realita.

„V září letošního roku se nám podařilo získat atraktivní stavební pozemek v centru Ústí nad Labem v hodnotě 35 milionů Kč. Máme zajištěn výnos z pronájmu pozemku a současně i právo kooperovat na budoucím projektu. Nyní rozšiřujeme portfolio o majetkovou účast ve společnosti vlastnící nemovitost v atraktivní lokalitě v Praze. Obě tyto akvizice jsou výsledkem blízké spolupráce s developerskou a investiční skupinou AMADEUS Real Estate,“ uvedl Tomáš Jícha, portfolio manažer fondu.

Objekty DELTA jsou centrem obchodu a služeb v rámci sídliště Na Dědině v západní části Prahy 6 s výborným přístupem jak do centra města, tak i na blízké letiště, a rovněž velmi jednoduchým napojením na dálniční síť. V obou budovách je celkem přes 13 000 m 2 pronajímatelných ploch, ve společné podzemní části je 70 garážových stání. Kromě obchodů zajišťujících lokální zásobování (například supermarket Billa, drogerie, lékárna, pekařství atd.) a služeb (Česká pošta, Úřad městské části Praha 6) je celé jedno patro budovy B koncipováno pro soukromé lékařské ordinace zajišťující ambulantní péči. V objektech jsou zastoupeny také státní organizace, a to především složky Policie ČR.

„Původní stavby z 80. let byly kompletně rekonstruovány v roce 2010 a jsou díky pravidelné údržbě ve výborné stavebně-technické kondici. Dnes jsou objekty prakticky ze 100 % pronajaty a mix nájemců považujeme z hlediska řízení dlouhodobé obsazenosti za optimální. Stabilita pronájmu ploch je pro nás totiž velmi důležitá,“ dodává Tomáš Jícha.

Atraktivita lokality je stále na vzestupu. Ve výstavbě je prodloužení tramvajové tratě, přičemž přímo před objektem bude umístěna nová tramvajová zastávka. V bezprostředním okolí plánují rezidenční developeři jako Central Group projekty rozsáhlé výstavby, kde by mělo vzniknout více jak 2 000 nových bytů. Rozvoj lokality tak bezesporu přispěje k podtržení významu tradičního centra obchodu a služeb, jakým je soubor DELTA.

„Spolu s akvizicí první části obchodního podílu v ARE Ruzyně a. s. uzavřel fond Realita opční smlouvu pro získání celé společnosti. Naši investoři tak v tuto chvíli přesně vědí, do čeho se chystáme v příštích měsících investovat – do dokoupení všech podílů v této společnosti,“ nastiňuje budoucnost této nejnovější akvizice Tomáš Jícha, který tímto příkladem ukazuje směr, kterým se chce fond Realita dále ubírat. „Budeme hledat investiční příležitosti do perspektivních nemovitostí – dobře udržovaných, s kvalitní strukturou pronájmů a umístěných ve výborných lokalitách. Udržitelnost a rozvoj hodnot našich investic jsou a budou našimi prioritami,“ uzavírá portfolio manažer Jícha.

Objekty DELTA jsou centrem obchodu a služeb v sídlišti Na Dědině v západní části Prahy 6, dnes má v nich vlastnický podíl Fond Realita spravovaný investiční společností Tesla.

V obou budovách DELTA je celkem přes 13 000 m2 pronajímatelných ploch, ve společné podzemní části je 70 garážových stání.

Fond Realita spravovaný investiční společností Tesla nově vlastní rovněž atraktivní stavební pozemek v centru Ústí nad Labem, kde má právo kooperovat i na budoucím projektu.

Mohlo by vás zajímat