Inspirace i klíčové trendy. To vše nabídne podzimní Colors of Finance 2023!

Ve středu 4. října 2023 proběhne v inspirativních prostorech multifunkční auly gong v Ostravě-Vítkovicích již 6. ročník konference Colors of Finance. Největší networkingová událost pro finanční profesionály i letos nabídne pestrobarevný průřez finančním světem.

Workshopy, přednášky a panelové diskuse s předními českými odborníky, úspěšnými investory a majiteli firem budou zaměřeny na oblast financí, investic a osobního rozvoje. Pro finanční profesionály je tato událost jedinečnou příležitostí seznámit se s aktuálními trendy v oblasti poradenského byznysu a propojit se s kolegy i obchodními partnery. Minulý rok navštívilo akci celkem 1 239 účastníků a nejinak tomu bude i letos.

Nabitý den plný vzdělávání a networkingu s přesahem

Letos si pořadatelé připravili hned několik novinek pro ještě větší interaktivitu a možnost přímého zapojení diváků. Celodenní program bude zahájen v 9 hodin ráno a provádět jím bude známá moderátorka České televize Jana Peroutková. Oficiálního zahájení se ujme Jan Krkoška, hejtman Moravskoslezského kraje, který udělil konferenci záštitu. Přednášky a panelové diskuse budou probíhat ve velkém i malém sále a nově také na Colors Stage, kterou naleznete hned u vstupu. Prakticky zaměřené workshopy budou situovány do dvou komornějších učeben.

Na finančním veletrhu zjistíte, co vše je nového

Součástí celého dne bude rozsáhlý veletrh rozprostírající se ve dvou patrech auly Gong. Zúčastní se ho na 65 vystavovatelů – najdete zde investiční společnosti, broker pooly, poradenské firmy, fondy, banky, pojišťovny i zástupce specializující se na kryptoměny, zlato a CRM systémy. Mezi jednotlivými přednáškami se tak budete moci zastavit na stáncích, popovídat si s představiteli jednotlivých firem a vychutnat si chlazené prosecco. Dozvíte se více o plánovaných novinkách a naživo si vyzkoušíte nejmodernější finanční produkty a aplikace.

Investování přes sociální sítě, AI a klíčové trendy

V panelových diskusích se budou řešit ožehavá témata, která aktuálně hýbou finančním světem. S tím souvisí rozvoj umělé inteligence i stále sílící trend investování přes sociální sítě. Obou těchto témat se dotkne panelová diskuse, kterou povede František Michalovich ze společnosti ARTS Asset Management. V nedávné době bylo zveřejněno několik příkladů, kdy umělá inteligence překonala indexy pomocí strategií vytvořených z vlastních zdrojů. Co můžeme očekávat v nejbližších pěti letech? A co sociální sítě, které přinesly prostor pro kvalitní obsah i silný marketing, který bohužel často nezná pravidla ani zásady regulace? Řešit se bude také to, jak by se měl investor připravit na dlouhodobější krizi, o které se stále více hovoří.

Noční můry finančních poradců a jak z nich ven?

Marek Černoch z ČASF se ve své panelové diskusi bude ptát na kontroverzní otázky, které trápí český poradenský trh. Jak se na úrovni broker poolů řeší povinné nahrávaní hovorů v oblasti investic? Jak se jejich zástupci dívají na prodej neregulovaných produktů mimo svou distribuční síť? A jaký kdo zaujímá postoj v nikdy nekončícím „souboji“ mezi placeným a provizním poradenstvím? Opět nebude chybět pohled na nové možnosti, moderní nástroje a zapojení AI do běžné pracovní rutiny finančního poradce.

Crowdfunfunding v ČR: Když peníze létají vzduchem!

Co přinese očekávaná regulace crowdfundingu v ČR? Andrea Milecová z Asociace Crowdfundingových Platforem vám přiblíží změnu paradigmatu ve způsobu tohoto typu investování. Jaký vývoj v oblasti skupinového financování můžeme očekávat v EU a jak lze využít crowdfunding v praxi při získávání kapitálu? Ani zde nebudete ochuzeni o podnětnou diskusi plnou konkrétních příběhů.

Women power: úspěch a rodina

Letos vůbec poprvé se na Colors of Finance sejdou v čistě ženské panelové diskusi vrcholové manažerky, úspěšné byznysmenky a přední ekonomky. Moderovat ji bude Jana Peroutková v hlavním sále a soustředit se bude nejen na ekonomické ukazatele. Zblízka se zaměří na současnou náladu, která panuje v české společnosti. Jaké místo zaujímají ženy v byznysu, před jakými výzvami jako společnost stojíme a kam se ubíráme? Už nyní můžeme prozradit, že tento panel vás zaujme svým hvězdným obsazením.

Vypilujte své dovednosti a znalosti na workshopech

Zajímají vás praktické rady a tipy, které můžete následně využít v praxi? Pak si určitě vyhraďte čas na některý z workshopů. Probíhat jich bude celkem devět a vybírat bude z čeho. B2B marketérka a lektorka Radka Legerská vám poradí, jak si efektivně budovat osobní značku. Dozvíte se, jak pracovat s obsahem, abyste na sociálních sítích nemarnili čas a váš byznys rostl. Workshop „Jak hacknout život“ bude určen ženám byznysmenkám a povede ho bývalá TOP manažerka Petra Janíčková. V odlehčeném formátu NA PANÁKA! zase budete mít příležitost potkat se s Radoslavem Kubišem, místopředsedou představenstva společnosti OK KLIENT a vyptat se ho na vše, co vás zajímá. Tím ale výčet zdaleka nekončí…

Příběh Vasky!

V hlavním sále se můžete těšit na zlínského rodáka Václava Staňka, zakladatele již legendární obuvnické značky Vasky. Ve svém vystoupení prozradí, jak se mu podařilo navázat na zlínskou obuvnickou tradici, co ho motivuje a žene stále kupředu, nebo jak řídí úspěšnou firmu v době nejistoty. Přímé zapojení nebude chybět, otázky se budou pokládat online, zeptejte se na vše co vás zajímá.

Na jaké další hosty a témata se můžete těšit?

Organizátoři podzimní konference mají nyní plné ruce práce a program finalizují, již brzy bude zveřejněn v kompletním znění na www.colors-of-finance.cz. Z potvrzených řečníků můžeme jmenovat Marka Macuru z BO! reality, odborníka na umělou inteligenci, nebo realitního makléře a investora Jakuba Kořínka. Ten se ve své přednášce „Nájem vs. inflace – souboj s jasným vítězem“ bude věnovat trendům na realitním trhu. Marek Janšta z Fondy Kvalifikovaně povede panelovou diskusi „FKI – Fondy kvalifikovaných investorů“. Dotkne se rovněž ESG problematiky s lehkým přesahem do dluhopisů atd.

Bohatý doprovodný program, vynikající káva a občerstvení

Ke konferenci Colors of Finance neodmyslitelně patří skvělé zázemí a vynikající občerstvení. I za nepříznivého počasí budou na nádvoří food trucky s pečlivě vybranými restauracemi a bistry z regionu, v aule Gong zase pestrý výběr kaváren a dalších podniků. Zábavu zajistí designový fotokoutek a vyladěná afterparty, která se uskuteční naproti Gongu v budově U6. V příjemném prostředí u výtečného koktejlu budete moci vstřebat všechny zážitky a informace z celého dne.

Mohlo by vás zajímat